Sariosiyo tumanidagi Mahalla va oilani qo'llab-quvvatlash bo'limi boshlig'i birinchi o'rinbosari Zuhra Esanova boshchiligida "Xotin qizlarni ijtimoiy qo'llab-quvvatlash bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida"gi hukumat qarorining mazmun mohiyati bilan tanishtirish bo‘yicha ayollar ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda "Ayollar daftari"ga kiritilgan va tadbirkorlik bilan shug'ullanish istagida bo'lgan xotin-qizlarga BHMning 150 baravarigacha imtiyozli kreditlar ajratilishi hamda kreditlarning foiz stavkasi Markaziy bankning asosiy stavkasida belgilanib, 6 oygacha imtiyozli davr bilan 3 yildan ko'p bo'lmagan muddatda Xalq bankining tuman, shahar filiallari tomonidan berilishi bo'yicha Xalq bankining Ayollar tadbirkorligini qo'llab-quvvatlash bo'yicha o'rinbosari G.Mamatova tomonidan ma‘lumot berildi.

Зухра Эсанова, первый заместитель начальника отдела поддержки махалли и семьи Сариосийского района, была проведена встреча с участием женщин для ознакомления с сутью содержания.
На совещании женщинам, внесенным в «Женскую книгу» и желающим начать бизнес, будут предоставлены льготные кредиты до 150-кратного размера БГМ, а процентная ставка по кредитам будет установлена на уровне базовой ставки ЦБ. на срок до 6 месяцев Заместитель председателя Народного банка поддержки женского предпринимательства Маматова Г. проинформировала о передаче Народного банка районными и городскими отделениями.